Пошук по сайту

Біологія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Урок 1 Тема: Хто багато питає, той багато знає. Введення в новий розділ «Сторінки для допитливих» О. Кобець «Хотів би я знати »

Урок 1 Тема: Хто багато питає, той багато знає. Введення в новий розділ «Сторінки для допитливих» О. Кобець «Хотів би я знати »





Сторінка1/3
  1   2   3

Урок 1

Тема: Хто багато питає, той багато знає. Введення в новий розділ «Сторінки для допитливих» О. Кобець «Хотів би я знати...»

Мета: ознайомити учнів із другою частиною читанки; вчити правильного, свідомого, виразного читання. Удосконалювати техніку читання віршованих творів. Сприяти розвитку спостережливості й допитливості. Виховувати в учнів бажання більше знати.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: інтерактивна дошка (тренажер для читання), картки з прислів’ями, таблиця «Квіточка», картки зі словами.

Хід уроку

І. Організація класу

У ч и т е л ь

У нас малий синулька -

Допитливий чомулька.
Про все завжди питає,
На відповідь чекає.
Цілуємо манюньку,
Коханого чомульку:
-- Щоб все на світі знати -

Слід книжечки читати!

— Дорогі діти, читанка знову відкриває перед нами нові й нові сторінки-стежинки, які ведуть нас до пізнання цього чарівного світу. А щоб більше дізнатися про все на світі, ми повинні гарно читати.

ІІ . Актуалізація опорних знань

1. Мовна розминка:

а) промовляння скоромовок

б) розчитування за таблицею «Квіточка» (додаток)

в) вправа «Жалюзі» (екран)

А відповідь на ці запитання ви знайдете на сторінках книжок.

Читаючи книги, ми попадаємо у чарівний світ добра і краси, перед нами відкриваються таємниці наших мрій.

Сьогодні наша мудра читанка ознайомить вас з новим розділом — «Сторінки для допитливих».

ІІІ . Опрацювання вірша О. Кобець «Хотів би я знати...»

1. Читання твору вчителем.

— Послухайте вірш Олекси Кобеця, подумайте і скажіть, про що хотів

дізнатися його головний герой.

2. Словникова робота.

берізка гайку

воркоче бентежна

загадково ярком

завжди зоріє

табуниться жадібна

достеменно незбагненний

--- Читаємо «луною» (за вчителем).

--- Поясніть значення слів.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

3. Повторне читання вірша мовчки.

4. Аналіз змісту прочитаного.

— Що хотів знати хлопчик?

— Яким би ви назвали цього хлопчика?

--- Які малюнки можна ще домалювати до цього вірша?

5. Вправи на розвиток техніки читання.

1) Гра «Слово відшукай – рядок зачитай» (синичка, голубка, зірка, гори, сонце, долина). .

2) Вправа «Кидок – засічка».

3) Виразне читання вірша учнями «ланцюжком».

6. Розвиток зв’язного мовлення.

Вправа «Мікрофон».

(Учні запитують один одного, що їх цікавить).

7. Робота над прислів’ями.

1) Читання прислів’я учнями з карток.

Книга вчить, як на світі жить.

Книга – джерело знань.

Хто читає, той багато знає.

Нема розумного сусіда – з  книгою поговори.

Одна книга тисячі людей навчає.

Книгу читають не очима, а розумом.

Книга – не пряник, а дітей до себе манить.

Книгу прочитав, на крилах політав.

Книгу читати – все знати.

Книга мала, та серцю люба.

Книга – дзеркало життя.

Книжку прочитав – і розумним став.

Книга ростить людину.

Для розумного книга – найгарніший подарунок.

Книжку купити – свято собі зробити.

Ледачому  і книжку підняти важко.

IV. Підсумок уроку

1. Запитання вчителя до учнів:

--- Що потрібно для людини, щоб краще пізнати цей чарівний світ? (відповіді учнів)

2. Прочитати прислів’я на ст.4. Гра «Хто швидше запам’ятає».

V. Домашнє завдання

Виразно читати вірш( ст.4). Підібрати прислів’я про знання.


Урок 2

Тема: Опрацювання казки В.Сухомлинського «Горобчик і Вогонь»

Мета: Продовжити ознайомлювати учнів із творами про допитливих. Розвивати вміння читати тексти з прямою мовою, правильно інтонувати речення. Виховувати інтерес до вивчення навколишнього світу.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: інтерактивна дошка, таблиця для розширення кута зору під час читання,таблиця складів.

Хід уроку

I. Організаційний момент. Створення емоційного настрою.

Наш урок цікавим буде!

Казку люблять усі люди!

І дорослі, і малі,

Тобто, й наші школярі.

Будемо ми працювати,

Й руку вправно піднімати.

Казка кличе нас усіх,

Починаємо мерщій!..

II. Систематизація знань, умінь та навичок учнів.

1. Мовна розминка:

а) промовляння скоромовок ( на вибір учнів).

б) веселі рими (Учитель називає слово і пропонує учням дібрати до нього рими).

Олівець - …

Книжка - …

Воркоче - …

Мріє - …

2.Розчитування за складовою таблицею (додаток)

3. Вибіркове читання вірша «Хотів би я знати..».

4. Читання прислів’їв про знання.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

III. Мотивація навчальної діяльності.

1. Відгадування загадки

Сіра шубка із пір’їн,

На морозі жвавий він.

Не орел цей стрибунець.

Хто це, діти?... (Горобець).

2. Розповідь вчителя про птаха:

--- Це один із найвідоміших птахів,що живуть по сусідству із житлом людини (звідси її видова назва «хатній»). Добре пізнаваний як за зовнішнім виглядом, так і за характерним цвіріньканням.

— Так, саме про горобчика будемо ми з вами говорити. Про те, яким допитливим він був, що саме його цікавило. Але, чи на всі запитання він знайшов відповідь, ми дізнаємося тільки тоді, коли прочитаємо казку

В. Сухомлинського «Горобчик і Вогонь».

3. Робота з тренажером «Жалюзі».

IV. Робота над темою уроку.

1. Словникова робота

Вправа на розширення кута зору.
Гороб чиха

Гороб чик

Ста вок

Невга мовний

Бурко тливо

Поли нув

Напо лохався
2. Читання казки учнями «в навушниках».

3. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

— Що дозволила мама своєму синочку?

— Що побачив горобчик у небі?

— Чи дізнався горобчик, що таке Вогонь? Що допомогло йому зрозуміти, що таке Вогонь?

— Чому мама Горобчиха не стримала свого синка?

4. Творча робота.

— Які малюнки до казки намалювали б ви?

— Давайте на хвилинку станемо письменниками, як би ви продовжили цю казку?

5. Читання казки за особами.

V. Підсумок уроку

1. Переказати казку «Горобчик і вогонь».

2. Гра «Розвідка». (На картках записані незрозумілі слова. Після опрацювання слів, діти шукають їх у тексті. ГОНЬВО, МУДОДО, НОСИЧКУ, ЛАКАЧЕ).

3.Оцінювання роботи учнів на уроці.

VІ. Домашнє завдання

Читати й переказувати казку(с.5). Попрацювати над інтонуванням речень. Скласти загадку або вірш про горобчика.

Додаток

5.jpg

Урок3

Тема: Катруся і Юрчик — допитливі й спостережливі діти. І. Сенченко «Пастух рогатий».

Мета: удосконалювати навички учнів виразно читати, вчити знаходити описи, роздуми, формувати уміння добирати епізоди твору для підтвердження власної думки; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати у дітей спостережливість.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: Інтерактивна дошка, картки для читання,малюнки до теми уроку.

Хід уроку

І. Організація класу.

Створення емоційного настрою.

ІІ. Активізація опорних знань учнів.

Мовна розминка:

Промовляння скоромовок



Гра «Склади чистомовку»

Ли-ли-ли- пісню дружно почали.

Ки-ки-ки-…

Но-но-но- ...

2.Виразне читання учнями казки В.Сухомлинського «Горобчик і вогонь» за особами.

3.Конкурс віршів та загадок про горобчика.

III. Мотивація навчальної діяльності

Яка зараз пора року?

(відповідь учнів)

Сьогодні на урок зима-чарівниця завітала(демонстрація казкового героя)

Тільки спостережливим і допитливим природа відкриває свої таємниці.

— А що ви можете сказати про зиму?

(відповіді учнів)

Давайте простежимо, які таємниці відкрила природа діткам в оповіданні

Івана Сенченка «Пастух рогатий».

IV. Опрацювання оповідання І. Сенченка

1.Словникова робота.

Слова пірамідок прочитати спочатку повільно, а потім — скоромовкою.
Сніг мороз

Місяць пекучий

Небо зірки

Почало молодий

Руки ріжок

Овечок загадка

2.Робота з тренажером «Жалюзі»



3. Самостійне читання оповідання учнями.

4. Завдання для учнів:

— виберіть малюнок, який найбіліше відповідає твору «Пастух рогатий» (додаток)

5.Перевірка розуміння прочитаного:

— Коли і де зустрілись діти?

— Що зацікавило Катрусю?

— Яку загадку загадала дівчинка?

— Що допомогло дітям розгадати загадки?

Додаткова інформація вчителя про Місяць - супутник планети Земля.
6. Вправи на розвиток читацьких навичок.

Вибіркове читання:

— Зачитайте загадку, яку загадала Катруся, а потім загадку Юрчика.

- Що Юрчик розповідав про зірки? Зачитайте.

Читання деформованого тексту:

лайшВи сяКатру чеверів тигуля.

Робота впарі : Гра «Театр».

(Діти вибирають діалог з тексту,зачитують його,використовуючи міміку

та жести).

V. Підсумок уроку

— Чи сподобались вам головні герої оповідання?

— Що нового ви відкрили для себе?

— Яка риса характеру діток вам до вподоби?

— А зима-чарівниця приготувала для вас загадки. Спробуйте їх відгадати!

1. Хто сам не біжить, а стояти не велить?

(Мороз)

2. Дві білі смужки на снігу

Залишають на бігу.

Я лечу від них стрілою,

А вони слідом за мною.

(Лижі)

3. І танцює, і кружляє,

Землю снігом покриває,

Ніби ковдра стелиться.

Звісно, це... (метелиця).

4. Срібна зірка біла-біла,

На долоню теплу сіла.

А як сіла, то й розтала —

Голуба водиця стала!

(Сніжинка)

VI.Домашнє завдання

Читати і переказувати оповідання, відповідати на запитання в підручнику(с.5-8)

Додатки

d:\заставки\картинки\новый год\27.jpg

d:\заставки\картинки\новый год\03.jpg
Урок4.

Тема: Дід Мороз ходить по планеті

А. Коваль «Скільки років Діду Морозу».

Мета: Познайомити з історією виникнення головного героя Новорічного свята – Діда Мороза; розвивати читацькі навички; виховувати повагу до народних свят і звичаїв.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: картки для читання, малюнки із зображенням Діда Мороза, Санта-Клауса, картки для розчитування, інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційний момент

У ч и т е л ь:

Ось дзвіночок пролунав -

Працювати час настав.

Закликає він завзято

Щось цікаве прочитати!

ІІ. Активізація опорних знань учнів

1. Мовна розминка.

Гра «Хто це, що це?»

(Вчитель називає ознаки а учні називають предмет, наприклад:

Сірий, зубатий, голодний.. (Вовк))

Промовляння скоромовок.

2. Вибіркове читання оповідання І. Сенченка «Пастух рогатий».

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

— Які свята відзначає наш український народ? (Відповіді учнів)

--- Добрий, сивий, бородатий дідусь з мішком за плечима поспішає до дітей на Новорічне свято. Давайте прочитаємо вірш про Діда Мороза.

Вправа на розвиток читацьких навиків.

Робота з тренажером «Жалюзі»



--- А скільки років Діду Морозу? На це запитання ви знайдете відповідь у творі А. Коваль «Скільки років Діду Морозу».

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Читання твору вчителем.

2. Перевірка первинного сприймання.

--- Що було нове і несподіване у прочитаному?

--- Про що ви вже знали?

--- Як звуть Новорічного Діда Мороза у інших країнах, знайдіть у тексті і прочитайте.

3. Словникова робота.

--- Прочитайте колонки слів «луною». (За вчителем)

Одноліток Санта-Клаус Колумбія

Достаток Баббо Натале американців

Персонаж Папа Паскуале чехів

Витворився Мікулаш італійців
4. Читання твору учнями.d:\заставки\картинки\новый год\11.jpg

а) Перший абзац – хорове читання.

б) Другий абзац – окремим учнем.

в) Третій абзац – «хвиля».

г) Четвертий абзац – «луною». (За вчителем)

д) П’ятий абзац – повторне читання.

V. Підсумок уроку

1. Гра «Знайди пару»

Поєднай слова лівої і правої колонок парами за змістом.

Санта Клаус у Чехіїd:\заставки\картинки\новый год\santa2[1].gif

Баббо Натале у Колумбії

Пер Ноель у Бразилії

Папа Паскуале у Німеччині

Пай Натас у Америці

Мікулас у Франції

Мікулаш в Італії

2. Запитання до учнів:

--- Що найбільше вам сподобалось на уроці?

— Що б ще ви хотіли дізнатися про Діда Мороза?

— Ми знаємо, що Дід Мороз виконує усі бажання.

З яким би бажанням ви звернулись у листі до Діда Мороза?

VI. Домашнє завдання

Читати і переказувати оповідання.

Відповідати на запитання. (ст.8 – 9)

Урок 4

  1   2   3

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Сьогоднішнього уроку : Тварини
Сьогодні до нас на урок завітала моя колега – вчителька з лісової школи Тітонька Сова. Вона дуже хоче перевірити, чи багато вже знають...

Урок вивчення нового матеріалу. Форма уроку: урок-подорож. Девіз...
Відкритий урок з географії материків І океанів у 7 класі на районному семінарі заступників директора з навчально-виховної роботи

Урок географії в 7 класі Тема: «Ліси помірного поясу. Лісостепи І степи Євразії.»
Оскільки матеріалу багато, ви об’єднаєтеся в групи, кожна охарактеризує природну зону у вигляді презентації. Кожен учень отримає...

І. В. Діяк Хто захистить наш народ І державу
Зокрема, чому ми так погано живемо? Яка різниця між комуністами України та комуністами інших країн? Де криються причини розвалу срср?...

«П'ять днів осені, або Круасанчик у лісовій школі» Ми, учні 3 класу...
Ми, учні 3 класу зош №24, побували з гномиком Круасанчиком на уроках у лісовій школі, довідалися багато нового та цікавого, допомогли...

Спадщина Сухомлинського В. І виховання любові до рідного слова у наших дітей
Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова: «Тільки той може осягнути своїм розумом І серцем красу, велич І могутність...

Час вийшов. Гра захоплююча. Але хто не зможе рухатися далі – до вершини?...
Ведуча. “У науці немає широкого верстового шляху, І лише той може досягти її сяючих вершин, хто, не жахаючись утоми, дереться по...

Заповідники І національні природні парки полісся поліський природний заповідник
Створений для захисту унікальної флори та фауни поліського лісу, які почали формуватися ще за часів льодовиків, останній із яких...

Підручника О. В. Калініченко, Л. М. Масол зміст
Всесвіт, як здається на перший погляд та про багато тем пов’язаних з космосом, розкриємо крізь подорож на Міжгалактичний мистецький...

Тиждень
Землю, заохочення до вивчення природничих наук, зокрема біології та екології, з 29 вересня по 3 жовтня в Нікопольському центрі професійної...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




b.ocvita.com.ua
Головна сторінка