Пошук по сайту

Біологія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Ради Часовоярський Центр дитячої та юнацької творчості Розробка підсумкового заняття гуртка «Медіа культура»

Ради Часовоярський Центр дитячої та юнацької творчості Розробка підсумкового заняття гуртка «Медіа культура»






Відділ освіти Артемівської міської Ради

Часовоярський Центр дитячої та юнацької творчості
d:\видео\рамки\mc900445066.jpg


Розробка підсумкового заняття гуртка «Медіа культура»:



«Кольорові острови»



(з використанням ігрових технологій навчання)


http://www.vslovakii.ru/images/stories/image/signs/map.png


Підготувала: Шостак О.М.,

керівник гуртка



2013 р.


Умовні позначення

Початок нового заняття – зупинка під час подорожі



Завдання для практичного виконання

j0136865

Коротке пояснення теоретичного матеріалу

j0232735

Релаксія

j0232895

Запитання

Тема: Кольорові острови. Створення і редагування презентації

Мета : ознайомити дітей з основними прийомами роботи в середовищі редактора комп’ютерних презентацій, навчити створювати найпростіші демонстраційні матеріали: розвивати творчість, організаторські здібності, вміння висловлювати свої думки; виховувати інформаційну культуру, повагу до думки товариша, вміння працювати в колективі, лідерські здібності.

Обладнання: ноут-бук , ребуси, демонстраційні матеріали у вигляді слайдів, картки з завданнями, «карта островів», «монети».

Методи: розповідь, моделювання ігрової ситуації, метод «Мікрофон, вправа «Туристичний рюкзак», релаксія «Золота рибка».

Хід заняття

1. Організаційний момент

Привітання з дітьми, перевірка присутніх. Створення позитивного емоційного настрою вихованців.

2.Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду вихованців

Рефлексія (Техніка «Запитальний ряд).

  • Над якою темою ви працювали на попередньому занятті?

  • Що вас найбільше зацікавило?

3. Мотивація навчальної діяльності вихованців Керівник гуртка. Діти, сьогодні тема нашого заняття «Кольорові острови. Створення і редагування презентації». Уявимо всю сукупність інформації бурхливим океаном, у якому розкидані острови знань, ніким не відкриті ці острови, дослідити, описати і скласти карту-маршрут для інших мандрівників і дослідників, які пройдуть цим шляхом після нас. Будьмо першопрохідцями!

4. Повідомлення нового матеріалу. Дітей об’єднують у дві команди. Кожна команда обирає капітана, помічника капітана, боцмана, придумує назву свого корабля, яка і буде назвою команди («Каліпсо» і «Магеллан»).

Переможцем стане та команда, яка першою складе карту-маршрут курсу, знайде всі скарби, подолає всі випробування.

Кожна з команд отримує карту із зображенням островів:

  1. Зелений острів;

  2. Жовтий острів;

  3. Білий острів

Але вихованці поки не знають, що вони будуть досліджувати і вивчати.
Керівник гуртка. Пропоную провести невеличкий інструктаж.

  • Мандрівка невідомими островами справа небезпечна й нелегка, ніхто не знає, що чекає на цьому шляху. Будь обережним! Слухай уважно!

  • Вірні друзі завжди приходять на допомогу у скрутну мить. Не полишай друга в біді!

  • Гроші завжди були цінною здобиччю. Збирай монети, відкривай нові шляхи!

  • Поважай суперника. Герой повинен бути не тільки відважним та сміливим, але й чесним.

Ну що ж підняти вітрила! Повний вперед! Попутного вітру!
Перша зупинка

Керівник гуртка. Бачу Зелені острови на горизонті. Спустити якір! Всі на берег!

Зелені острови – досить дикі місця. Тут, мабуть, ніколи не ступала нога людини. На цьому острові густі тропічні ліси, обплутані ліанами, вам необхідно пробратисячерез хащі.

  • Основи роботи у Power Point (Коротке ознайомлення учнів з основними прийомами роботи у Power Point). j0136865

Керівник гуртка. Презентація – це набір кольорових картинок-слайдів. На кожному слайді можна розмістити довільну текстову і графічну інформацію. Для успішної роботи слід опанувати дві групи операцій створення і редагування та монтаж слайд-фильму.

Об’єктом роботи є файл презентації, до якого входять структурні елементи-слайди. Слайди можна розглядати як набір малюнків, тексту, кліпу, звуку.

Запитання до команд (метод «Мікрофон»)j0232895

  • З яких частин складається вікно програми Power Point? (За кожну правильну відповідь гуртківці отримують золоту монету)


Режими роботи зі слайдами: звичайний, режим сортування слайдів, режим демонстрації слайдів.

Для створення нової презентації використовують послідовність «Файл/Створити». Для створення нового слайду використовують кнопку «Створити слайд» на панелі інструментів.

j0232895

Запитання до команд:

  • Як встановити масштаб робочого поля?

  • Як зберегти презентацію?

Керівник гуртка. А ось і перша зустріч: у хащах сховалися левеня зі своєю подругою, черепахою. Почувши голоси, вони причаїлися і чекають…

Завдання командам:

Створіть презентацію з трьох слайдів, яка б розповідала про тигра як представника тваринного світу Зелених островів.

Діти створюють презентацію, використовуючи картки з описом порядку дій(додаток 1).

Керівник гуртка. Не встигли команди справитись із завданням, як розпочався сезон проливних дощів. Необхідно якнайшвидше кудись сховатися, щоб зовсім не промокнути. Доведеться розбити табір, зігрітися і відпочити.



Завдання: Розгадайте ребуси:

  1. Об’єкт операційної системи…

http://mercatos.ru/images/users_images/1/3/3/1331349/ads/1292236620bejsbolka_krasnaya.jpg


1



,,
j0232733



  1. Одна з функцій, що виконують з прогрограмами....

j0232682





  1. Набір машинних команд, які виконує комп’ютер....j0299811

j0250848




4.


Клавиатура


Друга зупинка - Жовтий острів

Керівник гуртка. Після пережитого на Зелених островах командам треба зібратися, переосмислити свої здобутки і невдачі. Що ж треба продовжувати нашу дослідницьку подорож. Курс на Жовтий острів!

Жовтий острів отримав таку назву завдяки кольору своїх берегів і великій кількості піщаних дюн, які намило водами океану.

А тепер перепливемо річку Незвідану.

Досить часто для гарного відображення інформації на слайдах використовують таблиці, схеми, діаграми, кнопки переходу.

Програма має набір розміток слайду: тексту, малюнків, таблиць, відео сюжетів. Її можна викликати через контекстне меню слайду. Макети відображаються у лівому куті редактора презентацій.j0136865j0136865

Для створення таблиці можна скористатися відповідною розміткою слайда, задати кількість рядків та стовпців майбутньої таблиці.

Кожен слайд може мати фонове графічне оформлення, кольорову схему. Фонове оформлення можна задати, використавши кнопку «Дизайн». Набір кольорових шаблонів оформлення дозволяє легко оздобити вашу презентацію. Для зміни фонового малюнка слайду можна використати також і контекстне меню, обравши пункт «Вставка». У вікні, що з’явилося, вибрати функцію «Рисунок».



Для побудови діаграми використовується пункт Вставка /Діаграма або відповідна кнопка панелі інструментів «Малювання».



Для роботи з шрифтами використовують панель «Засоби малювання/Формат».

Керівник гуртка. Ось ми перебралися на протилежний берег річки. На горизонті нам відкривається величезний вулкан.

Завдання командам:

Створити презентацію (3 слайда) про різноманітність вулканів, використовуючи картки-інструкції ( додаток 2).
Керівник гуртка. Отож, ми з вами у тропічних джунглях мультимедійної презентації.j0232895

Запитання до вихованців( за кожну правильну відповідь команда отримує золоту монету):

  • Що ви розумієте під поняттям анімації?

  • Де і для чого її використовують?j0136865

Коротке ознайомлення із способами створення анімації у Power Point .

Керівник гуртка. Для надання рухливості об’єктам мультимедійної

презентації використовують анімацію. Анімацією може бути малюнок, текст, слайд.

Анімацію текстових об’єктів можна здійснити за допомогою послідовності Анімація. В області задач відобразиться відповідна панель роботи з анімацією, яка стане активною тоді, коли буде обрано об’єкт (текст, малюнок на слайді) для анімації. Для подальшої роботи необхідно натиснути кнопку «Додати ефект» та із вкладеного меню вибрати ефект. Можна призначити додаткові параметри анімації: початок, швидкість, напрям. Для попереднього перегляду ефектів необхідно клацнути кнопку «Показ слайдів».

Для одного і того ж об’єкта можна використовувати декілька ефектів: анімація входу, виходу, виділення, переміщення.

Основною вважається анімація, яка використовується до всього слайда під час переходу до наступного. Ефект зміни одного слайда іншим називається переходом. Ефекти переходу допомагають привернути увагу глядачів до презентації.

Завдання командам: Поки ви перебували у полоні ваші речі розібрали собі жителі дикого племені. Зберіть ваш втрачений багаж знань. Із літер таблиці складіть ключові слова сьогоднішнього заняття.

В

І

Д

З

О

П

Щ

П

Х

Е

В

Н

К

Т

Е

А

О

У

К

А

К

Р

Н

Ц

К

Е

Ф

Е

Е

І

М

А

С

Л

А

Х

Ж

Ь

Ц

Г

Ш

Й

І

Д

Й

І

Я

Ч

Д


Відповіді: анімація, ефект, перехід, звук, відео, слайд, кнопка.



Керівник гуртка.

Проведення фізкультхвилинки



Третя зупинка - Білий острів60

Керівник гуртка. Кожен мандрівник чи дослідник під час подорожі записує свої спостереження до невеличкого довідника, щоденника чи бортового журналу. Такі записи проводили і Магелан під час кругосвітньої подорожі, і Христофор Колумб, коли шукав шлях до Індії, і Юрій Гагарін під час першого в світі польоту в космос. Ці записи дуже важливі не тільки для їх авторів як спогади про захоплюючі миттєвості їх життя, але й для науковців, істориків, звичайних людей. Ми зможемо використати їх як джерело підтвердження важливої історичної події чи факту, як свідчення очевидців і просто як захоплюючу історію нашого життя. default1003

А де зберегти всі ці надбання? Звичайно ж у науково-популярній літературі, підручниках, статтях. А ще, діти, є таке поняття як електронний мультимедійний підручник, електронна мультимедійна енциклопедія.

Отож, капітани, підняти вітрила! Тримаємо курс на Білий острів!

Керівник гуртка. Продовжимо дослідження океану мультимедіа. У його водах живуть невеличкі рибки, які допомагають учням вивчати різноманітні шкільні предмети. Тож давайте закинемо рибальські сіті. j0136865

Наша рибка називається електронним підручником.

Короткі інформаційні відомості про електронний підручник

Керівник гуртка. Електронні підручники використовуються як допоміжні засоби для самостійної навчальної роботи учнів. Електронний підручник – це структурована комп’ютерна програма, яка містить навчальний матеріал, поділений на розділи та параграфи.

В електронному підручнику перевірка вивченого здійснюється за допомогою тестів, які є додатковою прикладною програмою. Вони побудовані за таким принципом: надається набір запитань, а до них – варіанти відповідей. Якщо відповідь на запитання правильна – то учень переходить до наступного, якщо неправильна - до попереднього.

Прикладами електронних підручників є «Географія. Початковий курс», «Математика», «Фізика 9». Вони мають структуру, схожу до звичайного підручника, розбиту на розділи. Інформація подається у вигляді друкованого тексту, є невеликі примітивні зображення, прості динамічні структури. В цих підручниках відсутні відеоматеріали, анімаційні схеми.j0136865

Витягнемо наступну рибку – електронна енциклопедія.

Короткі інформаційні відомості про електронну енциклопедію

Електронна енциклопедія також використовується для підтримки навчання, це стислий опис основних термінів і понять. Прикладами мультимедійних електронних енциклопедій є електронна енциклопедія «Гриби», «Енциклопедія орнаменту п’яти континентів», дитяча електронна енциклопедія «Земля», «Велика енциклопедія Кирила та Мефодія». c7da11f62ac7

Керівник гуртка. На горизонті узбережжя Білого острову... Капітанам команд - попередження: «Бачу айсберг! Спустити якір!» Обережно виходимо на берег. Одягаємось тепло – за бортом -35 0С.

А тепер ідентифікуйте місцевих жителів.




Завдання командам: Використовуючи бортовий комп’ютер (електронну енциклопедію Кирила і Мефодія) знайдіть інформацію про пінгвінів – жителів Білого острову.

Керівник гуртка. Поки ви активно досліджували, ідентифікували, пінгвіни поцупили весь запас провізії, що обидві команди взяли з собою. Крім того вони забрали карту маршруту, без якої ви не зможете продовжити плавання.

Пінгвіни полюбляють яскраві речі. Спробуйте обміняти карту маршруту на маленьки дрібнички, які випадково ви знайшли у своїй кишені.



Завдання: Розгадайте ребуси

1. Один із типів «Автофігур»...




1,2


j0286975j0286412


Я=Ю
2. Об’єкт, що використовується для демонстрації інформації в тексті...






АЛ

1, 2, 3
3. Об’єкт, що відображає залежність числових величин, їх зміну протягом часу.


4. Одна з властивостей «Автофігур»....






1, 2, 3










Керівник гуртка. Молодці, гарно справились із завданням! Що ж, карта маршруту повернулася до своїх господарів та й пінгвіни задоволені.


  1. Підведення підсумків заняття.

Вправа «Туристичний рюкзак»

  • Що цікавого, корисного, нового ви візьмете сьогодні із собою? А що залишите на місці останньої стоянки?

Гуртківці по черзі розповідають, що їм сподобалось на занятті, а що ні.

Керівник гуртка. Капітани і члени обох команд виявили себе мужніми мандрівниками, відважними, відчайдушними покорителями океану Мультимедіа. На жаль запас продуктів харчування закінчується і треба повертатися додому. Ми побували на Зелених островах, де дослідили засоби створення мультимедійних презентацій; відвідали Жовтий острів, де навчилися додавати тексти,таблиці, діаграми,; потрапили у несподівану пастку пінгвінів на Білому острові, де навчилися використовувати у навчальній діяльності електронні енциклопедії. Але океан Мультимедіа глибокий і безмежний, в ньому величезна кількість невідкритих і недосліджених островів. Наберемося терпіння і ми обов’язково продовжимо нашу мандрівку. А зараз давайте підведемо підсумки цієї невеличкої подорожі.

(Команди підраховують всі монети, які вони отримали. Найактивніші члени гуртка отримують грамоти)

j0232735

Релаксія «Золота рибка»j0232735

Вихованці отримують папірці, на яких записують свої побажання стосовно даного уроку і прикріплюють їх на зображення рибки, що виконує бажання



Додаток 1

  1. Завантажте програму Microsoft Power Point. Уважно розгляньте елементи вікна програми.

  2. Створіть титульний слайд, в якому вкажіть назву вашої презентації, наприклад «Тигр», підпишіть авторів роботи.

  3. Скориставшись послідовністю Вставка/Рисунок/Із файлу... додайте до титульного слайду малюнок із зображенням тигра ( використовуйте мережу Інтернет).

  4. Оберіть шаблон за власним смаком та застосуйте його до оформлення презентації. Якщо змінилось форматування тексту – відкоректуйте його, використовуючи вид, розмір, коліp, накреслення літер.

  5. Створіть новий слайд за допомогою послідовності Вставка/Новий слайд...

  6. Розмістіть на цьому слайді загальну інформацію про тигра, використовуючи папку «Допоміжні документи» на робочому столі.

  7. Додайте малюнок.


Тигр

Найважча з диких кішок, але різні його підвиди сильно розрізняються за вагою.

Основний тон забарвлення тигрів коливається від іржаво-червоного до іржаво-коричневого, черево, груди та внутрішня поверхня лап світлі. Також світлі відмітини є на тильній поверхні вух. Тіло вкрите смугами, колір яких варіює від коричневого до повністю чорного.







  1. Аналогічно створіть третій слайд, на якому розмістіть відомості про способи полювання тигра. Додайте малюнок та форматування на власний розсуд.


Тигри полюють виключно одинаком, і, як і більшість інших кішок, вичікують свою здобич в засідці, а при наближенні роблять швидкий ривок на коротку дистанцію. При цьому, навіть незважаючи на велику масу тіла, тигр може розвинути швидкість до 60 км/год практично на будь-якій місцевості.




Додаток 2

  1. Завантажте програму Microsoft Power Point. Створіть титульний слайд, в якому вкажіть назву вашої презентації, наприклад «Вулкани», підпишіть авторів роботи.

  2. Оберіть шаблон за власним смаком та застосуйте його до оформлення презентації. Створіть слайд за допомогою послідовності Вставка/Новий слайд... Розмістіть на ньому коротеньку загальну інформацію про вулкани, скористайтеся папкою «Допоміжні документи» на робочому столі. Додайте малюнок.

  3. Створіть третій слайд, на якому задайте заголовок «Найвищі діючі вулкани світу», розмістіть таблицю поданого нижче змісту( для задання таблиці скористайтесь відповідною розміткою слайду)



Назва

Місце знаходження

Висота (м)

Котопахі

Еквадор

5896

Попокатепетль

Мексика

5452

Сангай

Еквадор

5410

Ключевськая сопка

Камчатка

4750

Мауна-лоа

Гаваї

4170

Фако

Камерун

4070



  1. Перегляньте вашу презентацію. Продемонструйте її членам команди.





Список використаної літератури

  1. Енциклопедія педагогічних технологій та інновацій/Автор-укладач Н.П. Наволокова. – Ч.: Вид. група «Основа», 2009. – 176 с. – (Серія «золота педагогічна скарбниця»).



  1. Шестопалов Є.А. Інформатика. Базовий курс. – Аспект, 2006.




  1. Гурток інформатики: вивчаємо мультимедійні технології//Позашкільна освіта.-2013.-№4.-С.20-24.



4. Ресурси Інтернет: сайт http://teacherjournal.com.ua

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Комунальний заклад «центр дитячої та юнацької творчості №3 харківської...
Схвалено на методичній раді центру дитячої та юнацької творчості №3 Харківської міської ради (протокол №5 від 01. 02. 2011 року)

Комунальний заклад «центр дитячої та юнацької творчості №3 харківської міської ради»
Формування громадянської та національної самосвідомості особистості в поліетнічному освітньому середовищі на заняттях гуртка «Народні...

Програма гуртка „ Екскурсоводи”
У збірнику подані авторські та адаптовані програми гуртків та секцій гуманітарного циклу Закарпатського обласного палацу дитячої...

Програма «креатив студії» Програма гуртка «декоративний дизайн»
У даній збірці подані навчальні програми гуртків образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Закарпатського обласного палацу...

Обґрунтування вибору маршруту
Близнюк Анатолій Іванович. Звіт гуртківців Переяслав-Хмельницького районного Будинку дитячої та юнацької творчості про проведену...

Методичний посібник 2013 Рекомендовано Вченою радою Київського обласного...
Комунальний заклад київської обласної ради «центр творчості дітей та юнацтва київщини»

Заняття
Вплив міжпредметних зв’язків на розвиток пошукових, експериментальних вмінь та дослідницьких навичок на базі гуртка з фізики

Методична розробка уроку з української мови у 6 класі на тему «Культура...
Мета: Збагатити словник учнів діловою лексикою з метою успішного оволодіння ними діловою документацією, дати поняття про оголошення,...

Методична розробка відкритого заняття лозова Тема: «Екологічна криза сучасності»
Девіз уроку: «Ми не успадкували Землю від своїх батьків. Ми її узяли у позику у своїх дітей». (слайд №2)

Методична розробка з предмета «Фізичне виховання» на тему: «Методичні...
Державний професійно-технічний навчальний заклад "нікопольський центр професійної освіти"



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




b.ocvita.com.ua
Головна сторінка